Červen 2009

Rozlučka :'-(

30. června 2009 v 11:34 | Anet |  Vykecálek :D

Zdravím :-(.


Dneska měli rozlučku devítky. Už ze začátku jsem říkala, že budu brečet, ale nebrečela... Až skoro na konci mi málem tekly slzy. Proč? Protože hráli písničku, ani už nevím jakou... A všichni tam brečeli a já v duchu říkala ať přestanou hrát. Ale nakonec jsem to vydržela. A vím, že mi budou chybět. Já nechci jít do devítky :-(, nevím proč, ale prostě nechci.

Ale tu rozlučku měli fakt pěknou. Musela jsem se smát, když hned na začátku Homer řekl: "Menší technické problémy." Z toho jsem nemohla. A pak jak představoval žáky 9.A. a taky učitele.

A jinak co jste měli na výzo?? Já měla samé akorát jendu 2 z chemie. Ale příště v devítce budu mít samé 1. Já to slíbila :-D.

No nic, já už jdu. Mám rozkoukaný Twilight. Ale bohužel je to v anlině a nejsou u toho ani titulky :-( takže tomu moc nerozumím, ale zatím je to fakt dobrý film.

Tak Vám přeju pěkné prázdniny, protože nevím, jestli se tu budu často ukazovat. Zdaaaaaaar ;-)

Fotky ze školy

26. června 2009 v 16:40 | Anet |  Fotky mnou vyfocené
Dneska se deváťáci rozhodli nás podepsat liháčema. Tak Vám tu dám pár fotek... Které, ale vyfotila mamka, protože mě to nějak nešlo :-).

Hexakosioihexekontahexafobie

25. června 2009 v 19:33 | Anet |  Různé
Hexakosioihexekontahexafobie je chorobný strach z čísla 666. Toto číslo se vyskytuje v Apokalypse:
"To číslo označuje člověka, a je to číslo 666." (Zj 13,18).
Protože v hebrejštině i v řečtině se jako číslice užívala písmena, bylo snadné např. něčí jméno "sečíst"; zde se nejspíš jedná o některého z římských císařů.
Vznik této fobie umocňují nejrůznější filmy, které toto číslo zprofanovaly jako symbol veškerého zla. V praktickém životě se fobie projevuje např. odmítáním registračních značek s číslem 666, vírou v negativní vliv sídel s tímto číslem popisným či obavou, že dítě narozené 06.06.2006 bude vtělením ďábla.

Zajimavý název, že?? Musela jsem to tu hodit, ne že bych to uznávala, ale je to celkem zajímavý.Sleeping Hollow - Ospalá díra

24. června 2009 v 18:16 | Anet |  Různé
Včera jsem shlédla tento úžasný film. Fakt se mi strašně líbil. To prostředí, 18. století prostě všechno.
Zdroj popisu filmu → Osobnosti.cz
Herci: Johny Depp, Christina Ricci


Na samém konci 18. století je newyorský policejní detektiv Ichabod Crane, mladý muž, který při své práci využívá všechny dostupné objevy moderní vědy a techniky, pověřen nelehkým úkolem. V zapadlém městečku Ospalá díra, místě jakoby odříznutém od okolního světa, má vyšetřit a odhalit pachatele série více než záhadných vražd. Místní lidé je jednoznačně přičítají legendárnímu bezhlavému jezdci a své přesvědčení opírají o fakt, že tělům mrtvých chyběly hlavy. Crane je k této obecně rozšířené hypotéze více než skeptiký. S pomocí Katriny Van Tasselové, dcery místního boháče a tedy i svrchovaného vládce, odhalí zcela nečekané souvislosti, jakých se zprvu ani nenadál.

Popis je krátký, ale víc tam toho nebylo. Mě se to nechtělo psát tak jsem to okopírovala. A teďkom jdeme na pár fotek.

Od Fíriel

24. června 2009 v 14:21 | Anet |  I maličkost potěší :-)
Úžasný diplom z filmu Ospalá díra jsem dostala od Fíriel nebo taky od Anet :-). Díky moc :-***

Jak říkám, vůbec není přeplácaný!! Je naopak nádherný... Ještě jednou díky :-***

27.SB Fíriel

23. června 2009 v 19:01 | Anet
A je tu opět nový spřátelený blog. A je to Fíriel. Její blog je o Nightwish, Within Temptation, Epice a taky například o Pánu Prstenů.


Změny + něco z dnešního dne

22. června 2009 v 19:09 | Anet |  Různé
Možná, nebo spíše určitě jste si někteří z Vás všimli, že na blogu probíhají menší změny. Dělám rozcestníky, mažu něco v rubrikách a ještě spoustu věcí. Dalo mi to hodně práce vytvořit jeden rozcestník, protože se mi dvakrát vypl net. Takže jsem měla nervy. Ale dopadlo to, jak to dopadlo ;).

Ráno jsme měli se školou sraz v 7:30, že půjdem na nějakou přednášku. A když už jsme byli na univerzitě, tak nám učitelé snad po deseti minutách oznámili, že jdeme do školy, protože to zrušili. Super, nikdo neměl učebnice, nebo spíše sešity a prostě žádné věci, jen to o čem sme věděli, že to budem potřebovat. Tak jsme zase tvrdli ve škole. Když už jsme měli ájinu, učitel si ze mně zase udělal uklízečku :-D. Zní to divně, ale připadá mi to, jako by mě zaměstnával. Vždycky mám něco sesbírat. A dneska říkal, něco ve smyslu, že mě naučí jak být uklízečkou, že nikdy nevím, co ze mně bude :-D.

No nic, jdu si asi číst, protože jsem byla v knihovně půjčit si nové knihy a mám sice dvě nebo tři, ale pěkné bychle.

AnetRozcestník - Hudba

22. června 2009 v 16:14 | Anet |  Hudba♫

Apocalyptica - Velmi originální kapela. Nádherná hudba. A taky jedna z mých oblíbených kapel. Jejich písničky mě dokážou občas i rozbrečet :-).


Evanescence - Hned napoprvé mě zaujal Amyin hlas. Je prostě nádherný a do těch písniček se hodí!
HIM - Jejich písničky mi vždycky zvednou náladu. Stojí za to si je poslechnout!


Korpiklaani - Tato finská folk metalová kapela mě dostala písničkou Vodka. Což bylo před několika měsíci a teď je poslouchám pořád. Samozřejmě nejenom touto písničkou si získali mé srdce, ale také samotným zpěvákem a kytaristou a to je Jonne Järvelä.
Nightwish - Moje nejoblíbenější metalová kapela. Bez ohledu na to jak se teďkom mluví o Anette. Anette dala Nightwish nový kabát a jsem ráda, že v NW zpívá!

Nirvana - Další má oblíbená kapela. Kurtův hlas byl jedinečný. Vždycky si jejich písničky strašně ráda pouštím.


Serj Tankian - Další můj oblíbený zpěvák. Nejvíce se mi na jeho písníčkách líbí ta rychlost, prostě tempo. Z pomalého na rychlé. Stějne si myslím, že v System Of A Down to bylo lepší! :-)


Slipknot - Tuto kapelu jsem začala poslouchat nedávno. Všechno začlo jejich krásným songem Snuff, který miluju. Později jsem si oblíbila více písniček.

System Of A Down - Kapela, kterou poslouchá skoro každý v naší rodině... prostě má své kouzlo. Strašně moc se mi líbí ty přechody z rychlého tempta na pomalé a naopak!Tarja Turunen - Metalová královna. Zpěvačka s nejkrásnějším hlasem, který jsem kdy slyšela.Tarot - Marco je prostě ten nejlepší zpěvák!! Guarding Angel je má nejoblíbenější!!
Within Temptation - Krásná hudba s krásným hlasem. A Sharon dokázala, že umí zpívat i jiný styl v písničce In Out Love.
Jiné kapely - Jiné kapely, které mě zaujaly a občas si poslechnu nějakou jejich písničku, najdete zde!


a videa - To, co se jinam nevešlo najdete zde. Najdete zde soundtracky k filmům (např: Sweeney Todd) a nebo různá videa.

Frozen

22. června 2009 v 15:56 | Anet |  Obrázky mou rukou
Tak tento obrázek jsem nakreslila dneska. Podle mého je to nic moc. Já nejsem žádný "rozený malíř", prostě kreslení mi moc nejde. Ale za to mě to baví. Je to podle písničky Frozen od Within Temptation. To co má ta žena na obrázku je šátek a drží ho tak, že má natažené ruce. A ještě se omlouvám za kvalitu obrázku, protože skener mi nejde rozjet. Tak jsem to jen vyfotila.

No nic moc :-(. Ale snaha byla!!

26.SB Kačka

22. června 2009 v 14:05 | Anet
A máme tady další SB. A to je má nejlepší kámoška Kačka. Má blog samozřejmě o metalových kapelách!! Tak jsem se rozhodla se s ní spřátelit!! A dík, že ona souhlasila :-*****.


Velké díky Sparkling Angel

22. června 2009 v 13:53 | Anet |  Poděkování
Možná jste si všimli, že dess mám trochu opravený. A to díky Sparkling Angel. Moc jí děkuju, protože já sama bych si s tím neporadila. Možná časem :-). Ale mooooc děkuju.


Ještě jednou velké díky!!!

Fotka z výletu

21. června 2009 v 20:12 | Anet |  Různé
První fotka, na které můžete vidět můj ksicht :-D. Rozhodla jsem se dát tu fotku i když jsem tam já. Jsem tam já v brýlích a kámoška Janča neboli Daffuli. Je to po ránu, a ještě mám na sobě pyžamo. Ona totiž Janča se strašně ráda fotí!! Tak mě jaksik nějak donutila... Ještě že se nedívám do objektivu :-D


Tak co, možná po čase tu přidám nějaké fotky se mnou ještě :-D :-D, ale nezvykejte si!!!

První letní den

21. června 2009 v 19:52 | Anet |  Různé
Už dnes v 7:45 nám začalo léto. Já sama moc léto nemusím, protože jsou občas dost velké vedra a tak celkově. Ale jsou prázdniny. Mají být sice deště, pořád, ale co s tím naděláme?
I tak Vám přeji ať se Vám v létě daří.

To je pro všechny mé SB. Přeju Vám krásné léto!


Muž mnoha tváří

21. června 2009 v 19:27 | Anet |  Různé
Možná víte koho mám na mysli. Je to Johny Depp. Jeden z mých oblíbených herců.
A tady pár fotek z filmů, aneb změna mnoha tváří...


Homer metalista

21. června 2009 v 18:45 | Anet
Už asi všichni víte, že Simpsonovi fandí metalu. Ale tuto fotku s Homerem jsem ještě neviděla.

PS: No není úžasný?? Nejlepší ze Simpsnů!!

Dotek anděla

21. června 2009 v 18:37 | Anet |  Knihy
http://www.fragment.cz/picture/shop/cz/zbozi/big/v_dotek%20andela_201333-01.gifAutor: Thomas Brezina
Hlavní hrdinové: Amy, Matt M.
Vedlejší hrdinové: Naomi, Louisa Nissonová, Jacqueline
Místo: Londýn
Čas: Součastnost

Obsah: Patnáctiletá Amy se sama v sobě příliš nevyzná, má problémy s rodiči. Jejím idolem je zpěvák Matt M, se kterým se Amy touží setkat, aby dostala autogram. Když má Matt vystupovat v Londýně, Amy se na koncert připravuje. Její nevlastní teta Beatrice pracuje v hotelu. kde má Matt objednaný pokoj, takže zajistí aby se Amy s Mattem setklai v hotelu. Amy je ze setkání velmi zklamaná, uvědomila si, že Matt je sobec. Matt ujíždí z hoteluvelkou rychlostí a nabourá. Doktoři mu nedávají moc šancí na přežití. V novinách se spekuluje o záhadné dívce, která mohla nehodu zavinit. Jednou se Amy objeví Matt s černými křídly. Amy to nechápe a tak Matt jí vysvětluje, že se ho dotkla jako poslední. Ale Amy nechápe ta černá křídla. Matt musí vykonávat dobré skutky, aby mu křídla zbělela. Amy mu v tom pomáhá, ale moc se jim nedaří. Ve škole dostane úkol zpracovat se svou kamarádkou nějaký projekt. Děvčata si vyberou Jacqueline, která roky nepromluvila. Mezitím se kolem Amyina domu motají novináři, se kterýma jsou starosti. A tak se rozhodnou před novináři schovat. Amy požádá Matta, aby byl u Jacqueline. Novinářka Louisa Nissonová jde společně s Amy zjistit kdo je záhadná Naomi. Poté zjistí, že Naomi je vlastní matka Matta. Matt zjistí, že Jacqueline byla zneužívaná vlastním otcem. Mattova křídla jsou bílá, probouzí se z kómatu a zpívá o andělovi jménem Amy.

Hodnocení: Tato kniha se mi moc líbila, je to jedna z mých nejoblíbenějších. Na hlavní hrdince Amy se mi líbilo. že pomohla Mattovi. A na Mattovi, že se dokázal změnit a pomáhat ostatním lidem.

Můj obrázek:

Amy


Lekce lásky

21. června 2009 v 18:21 | Anet |  Knihy
http://www.jasminka.cz/images/lekcelaskyv.jpgAutor: Jacqueline Wilsonová
Ilustrátor: Nick Sharratt
Hlavní hrdinové: Prue, Rax
Vedlejší hrdinové: Grace, Toby
Místo: Londýn
Čas: Součastnost

Obsah: Čtrnáctiletá Prue a její mladší sestra Grace už dlouho nechodí do školy, protože je jejich přísný a tvrdohlavý otec učí doma. Jednou ho ale raní mrtvice a musí do nemocnice, tak děvčata začnou chodit do školy. Grace si hned najde kamarádky, ale Prue ve třídě nezapadne. Jediný učitel se kterým si může povídat je Rax, který učí výtvarnou výchovu. Do Prue se zamiloval Toby, ale ta ho odmítá. Když Rax poprosí Prue aby mu hlídala děti, neodmítne, i přesto že by se to nelíbilo jejímu otci. Prue se do Raxe zamilovala. A těch deset minut v autě cestou domů, mu stačí vyjádřit své city k němu. Rax s tím chce ale přestat, aby to nezjistil nikdo ve škole, jinak by přišel o práci. Nakonec se to dozvěděla ředitelka školy, a tak Prue ze školy odešla, aby Rax nepřišel o práci.

Hodnocení: Kniha se mi líbila. Na Prue se mi líbilo, že byla odvážná. Ale co se mi na knize nelíbilo bylo to, jak se k Prue chovali někteří učitelé, a hlavně povaha otce. Podle mého názoru byl až moc přísný.

Můj obrázek: