Leden 2010

Holky na vodítku - Jmenuji se Ester

25. ledna 2010 v 17:40 | Anett |  Knihy

Autor: Ivona BřezinováIlustrátor: Jozef Gertli Danglár
Hlavní hrdinové: Ester, Kristián, Roman
Vedlejší hrdinové: Martina, Alice, sestřičky
Místo: Česká republika, bezděkovská léčebna
Čas: Součastnost, minulost

Obsah: Ester je dívka z početné rodiny, která touží po soukromí. Začne tedy navštěvovat bar a hernu rodinného přítele Romana.Tam jí lákají automaty a tak si zkusí zahrát. Chodí tam každý den a jednou potká kluka jménem Kristián. Vídala ho tam víckrát, ale nikdy si nevšimla, že je slepý.
A tak do herny chodila s Kristiánem. Toho už to ale nebavilo a viděl, že se Ester stala na automatech závislá. Rodiče jí vyhodili, protože jí nachytali jak doma krade věci, aby je mohla zpeněžit. Tak šla za Kristiánem. Aby mohla u Kristiána bydlet, musela mu slíbit, že už nebude hrát.
Jednoho dne Kristián poznal, že se Ester chová divně, ta mu řekla, že zpeněžila některé jeho věci. Kristián jí přece jen nechal u sebe nadále bydlet. Ester ale stále chodila do herny a když Kristián řekl, že by se měla jít léčit, odešla od něj. Policajti jí chytili při krádeži a odvezli do výchovného ústavu. Z ústavu pak jela do bezděkovské léčebny, kde si našla přátele a také jí z domova přišel dopis a taky od Kristiána, který už se na ní moc těší.


Hodnocení: Kniha byla velice zajímavá. Ester mi byla sympatická v tom, jak se starala o své mladší sourozence, když je rodiče zanedbávali.

Poslechněte si ;)

22. ledna 2010 v 18:11 | Anett |  Jiné kapely
Tak jsem tak na FB narazila na jednu kapelu - Whispervoid (mimochodem je z Opavy) :-D no a po prohlídnutí fotek jsem zjistila, že v této kapele hrajou jistí lidé, kteří navštěvovali naši školu.

Teď Vám sem hodím video od nich - písnička Master Of Puppets od Metallicy. Mají to v blbé kvalitě, ale poslechněte si.A můžete si poslechnout jednu jejich písničku. Teda aspoň myslím, že je to ta jejich.


Nezní to špatně, můžou to dotáhnout dost daleko ;).

SB Evelin

22. ledna 2010 v 15:26 | Anett
Evelin je mé nové SB! Její blog je o metalu, Finsku a taky o fantasy. Mimo jiné dělá úžasné designy.

Díky za spřátelení :)

Diplom pro Evelin :-)

A diplom pro mě od Evelin :)
Díky je skvělý ;-)

Rock Harz Festival 2009

21. ledna 2010 v 16:21 | Anett |  Korpiklaani - všemožně
Tak se tak dívám po nějakých videích z koncertů Korpiklaanů a na co nenarazím. Ve videu je rozhovor s Jonnem a s Jarkkem.

Ovšem to nejlepší a to u čeho jsem se nasmála nejvíc začíná až v 2:42.

Ale tak podívejte se sami :-DSvatba

18. ledna 2010 v 13:25 | Anett |  Vykecálek :D
Ach to byl sen :-D.

Normálně se mi dneska v noci zdálo, že se vdávám. A tím vyvoleným byl Jonne z Korpiklaanů. Jo plánuju s ním skvělou budoucnost, ale že se mi bude zdát o tom jak se berem :-D.

Svatba se odehrávala v lese :D, ale já to nevěděla. Nějaký šofér mě tam odvezl... já ve svatebních šatech a do lesa :D. Za svědka my šla Jil, která tam byla s Tuomasem a se dvěma dětma. Jak ta holčička se podobala Tuomasovi :D. Taky, že to byla jeho dcera.

Jinak Jonnemu šel za svědka Jaarko no a oddávala nás sama prezidentka Tarja :).

Po svatbě jsme šli do našeho domu (Tuomasův dům :D) a tam sme to oslavovali, a pak mě mamka vzbudila. Kéž by to pokračovalo :-D.

Tak svatbu v lese neplánuju, i když by možná Jonne chtěl :-D. Ale Jonneho si vezmu ať chce nebo nechce :D.

No tak se zatím mějte... toť vše z mého snu :)

Vše nejlepší, Marco!

14. ledna 2010 v 8:13 | Anett |  Marco Hietala
Dnes oslaví své 44. narozeniny skvělý hudebník hrající v kapele Nightwish, Northern Kings, TAROT a dalších Marco Hietala. Nejen, že je skvělý zpěvák, ale také baskytarista. Podle mě je to nejúžasnější zpěvák a dokazuje to už i to , že hraje v tolika kapelách. Já mu tedy přeji vše nejlepší!!

Všechno nejlepší, Marco! :-)

Winter Storm

10. ledna 2010 v 12:58 | Anett |  Vykecálek :D

A je to tady. Sněhová bouře přišla i tady k nám. Včera se to celkem ještě dalo, ale dneska? Lidi odhrnujou sníh, tak se s tím dřou a když mají všechno odhrnuto, za pět minut je tam zase kupa sněhu. Ani k autům se chudáci nemůžou dostat.

Věřili byste, že o půlnoci jezdil na našem sídlišti menší bagr? Jezdil a odhrnoval sníh. Takže jsem nemohla hodinu spát. A potom jsem se vzbudila kolem 3 a venku se bavili nějací ožralí chlápci. Jde to celkem dost slyšet, jejich rozhovor vypadal asi takto:

"Zdeňo, za komančů jsem měl jedny trenky a teď? Teď si jich můžu dovolit kolik chcu, ale žádné nejsou pro mě."

Asi si dovedete představit, jak jsem se já tlemila :-D.Mimochodem jeden z těch dvou seděl na zemi :-D. Ti měli asi dost.

No nic, já se musím jít ještě učit, jelikož jsem byla týden nemocná, musím dohánět.Filmový a seriálový svět

7. ledna 2010 v 15:40 | Anett


Filmy → drama, horory, fantasy a jiné a taky mí oblíbení herci

Seriály → ať už animované nebo hranéBeatallica

6. ledna 2010 v 12:57 | Anett |  Jiné kapely
Na Silvestra pouštěl strejda nějakou muziku, samozřejmě všechno metal :-). A na řadu se dostala i skupina Beatallica.
Je to metalová skupina, která spojuje prvky Beatles a Metalliky. Zpěvák umí dost dobře napodobit Jamesův hlas. V tom je opravdu skvělý.

A členové kapely? Vystupují pod těmito jmény:

Jaymz Lennfield
Grg Hammetson
Kliff McBurtney
Ringo Larz

Předělávka Enter Sandman v jejich podání písnička Sandman.A teď něco od Beatles. Písnička z názvem Hey Jude a jejich předělávka zní Hey Dude. Začátek mi připomíná Nothing Else Matters.

Korpiklaani

6. ledna 2010 v 12:19 | Anett |  Design
Vánoce už skončili a tak jsem se rozhodla udělat zase nový dess. Měla jsem jinou představu, protože jsem měla jiný obrázek, ale bohužel nemám PhotoFiltre a jiný program tak mi to nešlo. To je ale jedno :D. Tento se mi celkem líbí, i když ten druhý obrázek je hezčí :-P.
Myslím, že se tu ohřeje dlouho, protože mě zatím žádný nenapadá.
Doufám, že se Vám aspoň kapku zamlouvá ;-).